wygląd strony www

Sklep z animacją czy bez?

Wygląd sklepu internetowego to jeden z kluczowych elementów, który może zachęcić klienta do zatrzymania się na chwilę, a następnie do przejrzenia oferty danego e-sklepu lub może go skutecznie odstraszyć i spowodować, że więcej nie wróci. 

Animacja w sklepie internetowym – jej największe zalety

Warstwa wizualna sklepu musi zostać zaprojektowana w taki sposób, aby mogła spełniać nie tylko wszystkie cele biznesowe strony, ale by również była przyjazna dla użytkownika. Podczas projektowania całej witryny należy wziąć pod uwagę zarówno czytelność sklepu, ale również budowanie zaufania wśród użytkowników odwiedzających serwis. Trzeba zdawać sobie sprawę z faktu, że jest to kluczowy element pozwalający pozyskać lojalnych klientów, którzy chętnie będą wracać.

Ponadto wszelkiego typu efekty specjalne, czyli tzw. animacje elementów interfejsu potrafią wywołać w klientach efekt „wow”. Odpowiednio zastosowane potrafią umilić czas spędzony na stronie, ale również przykuć uwagę użytkownika na dłużej. Sklep internetowy przygotowany w bardzo przejrzysty dla klienta sposób z bardzo intuicyjną nawigacją będzie bardzo chętnie odwiedzany przez potencjalnych klientów, ponieważ łatwo się im będzie odnaleźć w serwisie.

Wady animacji

Łatwo jest przesadzić ze zbyt dużą liczbą animacji, co z kolei może przynieść efekt odwrotny do zamierzonego. Zamiast zachęcać, sklep może odstraszać, ponieważ bardzo łatwo jest przeładować widok „ciężkimi” animacjami, a w rezultacie spowolnić działanie całej strony internetowej. Jak mówi stare, mądre przysłowie „mniej znaczy więcej” i w przypadku grafik komputerowych oraz wszelkich animacji ta zasada doskonale się sprawdza. Zawsze warto wrzucić kilka ciekawych flesh’y na swoją witrynę, jednak nie należy przesadzać z ich ilością, aby nie zakłócić widoku.